eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

   

eBooki
ZłoteMyśli

   

eBooki
DobryEbook

   

Księgarnia
Helion

 

eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

 
SZUKAJ
KATEGORIE

  »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »  
 ¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸  Pakiety Promocyjne  Darmowe e-Booki  Katalog e-Booków  Spisy treści e-Booków  e-Booki spis A-Z  DARMOWE spis A-Z  e-Booki kr. opisy
 Złoty Klub  Złoty Program Partnerski eBooki - elektroniczne książki  ¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨


Pakiety Promocyjne
PAKIET:
"Zadziwiający Umysł"
Zadziwiający Umysł
Niepowtarzalna wyprawa przeznaczona tylko dla ambitnych. Zdobądź nieod...
Polecamy

Ściągnij Przeczytaj Zdecyduj ile warta jest ta wiedza...
więcej »
złote myśli

Efekt Jo-jo W Motywacji - Zbigniew Ryżak
pdf
wersja elektroniczna [?]
19,90 zł
» Ilość stron: 236
» ISBN: 978-83-7582-922-8
druk
wersja drukowana [?]
34,90 zł
» Ilość stron: 265
» ISBN: 978-83-7582-923-5

zamawiam eBook
Wysyłka gratis [?]

Jak zwalczyć efekt jo-jo w motywacji, nauczyć się wzmacniać w sobie zapał i realizować skutecznie zamierzone cele
przeczytaj więcej »

  OPIS

EBOOK: "Efekt Jo-jo W Motywacji"


Skoro znajdujesz się na tej stronie, oznacza to, że jesteś świadomy tego, jak tak naprawdę wpływają na Ciebie książki lub szkolenia motywacyjne. Albo po prostu chcesz tego efektu uniknąć. To trochę tak jak z udaną dietą - na początku jest cudownie - jesteś wolniejszy o kilka kilogramów, czujesz się fantastycznie, znajomi i rodzina Cię podziwiają. Zachwyt ten może jednak zostać zburzony przez najbardziej złowieszczy efekt, jaki znamy. Jest nim efekt jo-jo.


WAŻNE: Efekt jo-jo kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem. Objawia się on tym, że nawet gdy udaje nam się schudnąć, to po jakimś czasie wracamy do poprzedniej wagi, a nawet jeszcze bardziej tyjmy... i tak w kółko. To samo zjawisko można zaobserwować w MOTYWACJI. Mało tego - to właśnie efekt jo-jo w motywacji jest prawdopodobnie przyczyną problemów z odchudzaniem. Jeśli spada nam motywacja do działania, to skutki są widoczne niemal natychmiast. Czy to będzie odchudzanie, czy efekty pracy, nauki...


Jak uchronić się przed efektem jo-jo w motywacji?
Dlaczego czasem tracimy nasz zapał już po tygodniu?Efekt jo-jo nie dotyczy tylko i wyłącznie odchudzania. Twoja motywacja do działania także jest często poddawana temu efektowi. Czytasz wspaniałą książkę, która sprawia, że czujesz nieograniczony przypływ energii - daje Ci tak zwanego "kopa". Przez tydzień masz uczucie, jakby ktoś przypiął Ci skrzydła. Albo może wziąłeś udział w szkoleniu - poznałeś świetne techniki, wspaniałych ludzi, jesteś gotów na stosowanie różnych nowych metod.

motywacja, sukcesAle po tygodniu... znowu wracasz do starego trybu życia, starych zmartwień, brakuje Ci znów energii... Gorzej! Czujesz się jeszcze bardziej wypompowany z sił, bo teraz zdajesz już sobie sprawę z tego, co mógłbyś zrobić, żeby poprawić jakość Twojego życia, ale nie chce Ci się zrobić zbyt wiele w tym kierunku.
Znasz to skądś?

Autor książki porównał to uczucie zastrzyku motywacji do "efektu kina". Przeczytaj fragment tej publikacji:

Gdy jesteśmy na dobrym filmie, czujemy się, jakbyśmy byli jego bohaterem: mamy siłę boksera, odwagę wojownika, dociekliwość detektywa, lekkość agenta 007 czy przebiegłość włamywacza. Idąc do domu, ciągle czujemy w sobie te siły. [...] Ale to nieuchronnie mija. Możemy iść do kina jeszcze raz i jeszcze raz. Ale po dziesiątym obejrzeniu efekt zaczyna zanikać. Prędzej czy później zaczyna się normalne życie. Przestajemy się czuć jak bohaterowie z Hollywood. Nasze filmowe siły same wietrzeją albo coś im w tym pomaga.

Pamiętam, jak kiedyś, jako dziecko, po wyjściu z kina kroczyłem dumnym indiańskim krokiem i podkradałem się do pasących się bizonów. Niestety człowiek przejeżdżający rowerem nie mógł zrozumieć, że jest bizonem, który ma mnie ominąć. Całe szczęście, że skończyło się tylko na drobnym potłuczeniu. To wcale nie znaczy, że nie warto chodzić do kina.

Kocham kino i dobre książki motywacyjne. Pod jednym warunkiem. Że po ich ukończeniu nie żyjemy w świecie fantazji. Że szybko się z nich otrząsamy i zaczynamy zmieniać to, co naprawdę jest naszym życiem.

A prawdziwe życie zaczyna się tam, gdzie kończy się efekt kina (książki, filmu czy szkolenia). Tam, gdzie brakuje mi motywacji, gdzie boję się trudności i gdzie czuję, że mam mało siły."


Ta książka skupia się właśnie na tym, jak w sposób naturalny, drogą najmniejszego wysiłku pokonać blokady, lenistwo i braki dyscypliny. Nie poprzez robienie kolejnego dymu, udawanie przed sobą i innymi, że jestem Indianinem czy niezniszczalnym Agentem 007. Ale poprzez konstruktywne, skupione na celu działanie.


 


Czy ta książka stanowi przełom w literaturze motywacyjnej? Z pewnością jest INNA niż publikacje, które poruszają temat motywacji.

To ciągle książka motywacyjna, tyle że inna. Mówi o nieco innych zasadach niż te, które spotykasz w typowych publikacjach na ten temat. Dowiesz się z niej np. tego, że nie warto walczyć z emocjami, że trzeba zaakceptować swoje niedoskonałości (np. lenistwo czy "rozbabranie"), że nie warto starać się w sobie sztucznie wzbudzać motywacji. Wszystkie te zasady wypływają z prawdziwej wiedzy psychologicznej. Zarówno z praktyki, jak i badań.


Kim jest autor książki Zbigniew Ryżak?

Zbigniew RyżakZbigniew Ryżak jest psychologiem, skończył Uniwersytet Jagielloński. Podczas studiów, pod kierunkiem profesora Zbigniewa Nęckiego, zajmował się postawami społecznymi.

Od: Zbigniew Ryżak
Do: osoby, które zauważają u siebie efekt jo-jo

Psychologią zająłem się na poważnie dwadzieścia jeden lat temu, gdy zdałem na studia psychologiczne. Przez te lata przebrnąłem przez tysiące tomów (naukowych i
mniej naukowych), słuchałem i rozmawiałem z setkami psychologów, brałem udział w wielu szkoleniach. Ciągle szukałem jakiejś metody sprawiania, by ludzie byli jeszcze bardziej skuteczni. By szybciej i pewniej osiągali sukcesy i realizowali swoje plany.

Wiele razy miałem poczucie, że wreszcie poznałem najbardziej skuteczną metodę. Gdy szkoliłem się w ośrodku Gestalt, byłem zafascynowany Gestaltem i pracą z ciałem. Potem z wypiekami na twarzy jeździłem na warsztaty psychologii zorientowanej na proces. Byłem zafascynowany hipnozą i Miltonem Ericksonem. Byłem fanem NLP i wszystkiego, co wiąże się z "Prawem Przyciągania".

Ale ciągle czułem, że każda z tych metod jest tylko częściowo skuteczna. Owszem, ma zalety, ale jej efekty uboczne są na tyle mocne, że po pierwszym zachwycie często zostawia człowieka w gorszym stanie, niż był na początku.

W środku rodziła się moja własna wiedza. Nie podręcznikowa ani szkoleniowa. Z własnych doświadczeń, eksperymentów i prób wyłaniały się jej najważniejsze zasady. Po kilkunastu latach poszukiwań umiałem coraz więcej. Jedną z prostych zasad była odwaga. Każdy z nas cierpi na wiele lęków i obaw. Próby ich ukrywania, przepracowywania czy budowania nowych nawyków są mało skuteczne. Dopóki nie nauczymy się stawiać im czoła, lęki rządzą nami. Zanim zechcesz coś zrobić z nieprzyjemnym uczuciem, musisz się nauczyć w spokoju go doświadczać. Stosując tę zasadę, byłem zaskoczony jej skutecznością. Dzięki niej nauczyłem się stopniowo przestawać skupiać na sobie i swoich odczuciach, a zamiast tego nawiązywać lepszy kontakt z rzeczywistością.


Jak wpłynie na Ciebie lektura tej publikacji?

Będziesz skuteczniej realizować swoje marzenia. Twoje życie stanie się bardziej konstruktywne i skuteczne. To, czego się dowiesz, pozwoli Ci między innymi:

  • motywacja, suckesPracować nad osiągnięciem sukcesu bez efektu jo-jo, a zamiast tego da Ci możliwość pracy nad sukcesem stabilnie, bez przestojów i blokad.
  • Uwolnić się od zależności od zewnętrznych motywatorów. Sprawi, że Twój sukces zacznie zależeć wyłącznie od Ciebie, a nie od tego, na jakie książki, szkolenia, ludzi, pomoce czy wykłady trafisz.
  • Nauczy Cię, jak osiągnąć poczucie, że robisz coś sensownego ze swoim życiem. Da poczucie robienia tego, co trzeba.
  • Wyzwoli z przesądów na temat samodyscypliny i pokaże, jak praktykować skuteczną dyscyplinę.
  • Nauczy Cię korzystać z ukrytych i zawsze dostępnych zasobów energetycznych.
  • Wyzwoli z negatywnej pętli niepełnej wartości, ciągłego poczucia, że jesteś nie dość pewny własnej wartości. Nauczy Cię akceptować to, kim jesteś.

motywacja, sukcesJesteś gotowy? 

To od Ciebie zależy, czy i jak szybko poprawisz jakość swojego życia. Ty też jesteś odpowiedzialny za to, żeby pokonać własne słabości, które sabotują Twoje działania. Przed Tobą wiedza, która może Ci w tym pomóc. Jeśli jesteś już na tę wiedzę gotowy, to wypełnij poniższy formularz i zacznij cieszyć się takimi rezultatami swoich działań, na jakie zasługujesz


Powrót do góryStrona została wygnerowana w 0.04 sekund.

Odsłony: 5069
Unikalne: 664
Dzisiaj: 225
Wczoraj: 439
Online: 5
Najwięcej odwiedzin: 27-02-2024 (439)

⇑↑ góra strony ↑⇑
© 2006-2024 ebooki24.eu
| Regulamin | Subskrypcja | Kontakt | Linki - Dodaj link | Poradniki |
Jesteśmy obecni na ShopMania w Książki
adm

11:08

Efekt Jo-jo W Motywacji. Jak nauczyć się wzmacniać w sobie zapał i realizować skutecznie zamierzone cele?

ebooki, elektroniczne książki, książki, e-booki, ebook, księgarnie internetowe