eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

   

eBooki
ZłoteMyśli

   

eBooki
DobryEbook

   

Księgarnia
Helion

 

eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

 
złote myśli

Mądry Dom, Bogaty Dom - Witold Wrotek
pdf
wersja elektroniczna [?]
21,90 zł
» Ilość stron: 166
» ISBN: 978-83-7582-912-9
druk
wersja drukowana [?]
32,90 zł
» Ilość stron: 169
» ISBN: 978-83-7582-913-6

zamawiam eBook
Wysyłka gratis [?]

Mądry dom może zarobić dla Ciebie nawet 4800 zł rocznie. Jeżeli nie potrzebujesz tych pieniędzy ta książka Cię znudzi.
przeczytaj więcej »

  OPIS

EBOOK: "Mądry Dom, Bogaty Dom"Z publikacji "Mądry dom, bogaty dom", o której za chwilkę przeczytasz, dowiesz się przede wszystkim, jak poprzez MĄDRE decyzje możesz wpłynąć na wysokość rachunków za utrzymanie swojego domu i przede wszystkim - nauczyć się takiego postępowania, które będzie sprawiało, że REALNIE będziesz miał więcej pieniędzy z miesiąca na miesiąc.


UWAGA: Zapewne myślisz sobie, że to kolejna książka dotycząca po prostu porad odnośnie oszczędzania. Prawda jest jednak inna - ta książka wyróżnia się podejściem - nie tylko dowiesz się, gdzie wyciekają co miesiąc Twoje pieniądze, ale przede wszystkim - nauczysz się OBLICZAĆ, co się opłaca i jakie decyzje są MĄDRE. Ta książka to WĘDKA, dzięki której będziesz w stanie ocenić, kiedy i jak warto oszczędzać, aby FAKTYCZNIE zatrzymywać więcej pieniędzy w portfelu.


Jak zmniejszyć rachunki nawet o 4800 zł rocznie,
nie zmniejszając komfortu życia?

Zastanawiam się, czy w Twojej wyobraźni pojawiła się teraz wizja Twojego życia bez nieuzasadnionych, dużych kosztów. Co miesiąc przychodzą kolejne rachunki i często chwytamy się za głowę, zastanawiając się, "jak to możliwe, że tyle płacimy za prąd / wodę / gaz itp..." Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby udało Ci się znacząco zmniejszyć wielkość pewnych niechcianych sum, które musisz oddawać co miesiąc? Nie wiem, jak dokładnie czujesz się, gdy otwierasz korespondencję, w której już samo pole  nadawcy krzyczy: Dawaj nam swoje pieniądze! Wtedy pytasz podświadomie: OK, ale dlaczego aż tyle?


Nie wyobrażam sobie także budowy domu bez tej książki. Jeżeli jesteś na etapie wykańczania domu, ta książka może być jednym z najlepszych Twoich doradców.


Ta publikacja to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które są gotowe zdobyć wiedzę, dzięki której nauczą się przede wszystkim, jak sprawdzić i obliczyć, co się opłaca, a co tylko wydaje im się, że robią dla oszczędności. W tej książce znajdziesz odpowiedź na pytania:

 • Jak znacząco zmniejszyć rachunki?
 • Dlaczego w tym miesiącu mam zapłacić aż tyle, skoro prawie nie było mnie w domu?
 • Jak to możliwe, żeby ceny energii, gazu, różnych usług rosły w takim tempie?
 • Czy ja naprawdę zużywam tyle prądu, gazu i wody? Czy jestem aż taką gadułą, że rachunki telefoniczne przypominają ratę kredytu hipotecznego?

Powyższe pytania, jeżeli nawet znajdziesz na nie odpowiedź, do niczego nie prowadzą. Tak naprawdę pokazują nam jeszcze bardziej naszą bezsilność. Chcę przedstawić Ci publikację "Mądry dom, bogaty dom", gdyż znajdziesz w niej właściwie zadane pytanie:

Co zrobić, aby Twój dom stał się tani w utrzymaniu?
(Jakie mądre działania sprawią, że będziesz mieć więcej pieniędzy?)

Oszczędny domDobra, zapytasz mnie, co to jest ten tani, ekonomiczny dom. Jego definicja jest prosta.

Ekonomiczny dom to gospodarstwo domowe, w którym płacisz tylko takie i tylko te rachunki, które powinieneś. Prowadząc ekonomiczny dom, po prostu płacisz za gaz, wodę, telefon, ogrzewanie tylko tyle, ile trzeba i ani grosza więcej.

Co najważniejsze, gdy wprowadzisz te zasady w życie, pozostanie w Twojej kieszeni od 100 do 400 złotych, które rokrocznie wywalałeś w błoto.


Prosta kalkulacja, czyli dlaczego zamiast wycieczki do Meksyku masz wieczny "meksyk" ze swoimi rachunkami...

Oszczędny dom

Wyobraź sobie, że miesięcznie płacisz o 400 złotych mniej rachunków. W skali roku będzie to już 4800 zł. Jak sprawdziłem, możesz za tę sumę polecieć i odpoczywać w Meksyku przez 16 dni. Wyobraź sobie, że brak wiedzy na temat ekonomicznego zarządzania domem kosztuje Cię rocznie jedną taką wycieczkę. 

Jeszcze bardziej zagłębimy się w te obliczenia. Wyobraź sobie, że jesteś w trakcie budowy domu. Po 20 latach mieszkania w nieekonomicznym domu (tracąc około 400 zł miesięcznie) oddasz lub wywalisz w błoto 96 000 zł (4800 zł * 20 lat). Wystarczy zadać sobie pytanie, czy stać Cię na to, żeby pozbawiać się tych pieniędzy.

Co najciekawsze, możesz zatrzymać wyciekające pieniądze. Wystarczy, że zatrzymasz się i krok po kroku zaczniesz uszczelniać dziury, przez które ucieka kasa.Co powoduje, że tracimy miesięcznie od 100 do 400 złotych, płacąc podatek od bezmyślności?

Zadaj sobie teraz naprawdę genialne pytanie: Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego jako osoba inteligentna muszę płacić bezmyślnie niepotrzebne rachunki? Odpowiedź jest prosta. Wszystkiemu jesteśmy winni my sami. Po przeczytaniu tej publikacji stanie się jasne, że główne błędy, które popełniamy, to:

BŁĄD #1
Wyposażamy nasz dom, bazując na emocjach!
Niestety po miesiącu emocje zaczynają się mścić.

Przypomnij sobie sposób, w jaki kupujesz np. sprzęt RTV AGD? Co decyduje o tym, jaką taryfę w telefonii komórkowej wybierasz? Jak wybierasz dostawcę Internetu? Czy przyznasz mi rację, jeżeli powiem i ujawnię to publicznie: Twoja decyzja oparta jest na gorących emocjach? Wszystko świetnie, tylko po miesiącu te emocje opadają i czytasz duży rachunek, który jest efektem dzikiego zauroczenia daną ofertą lub towarem. Oto przykłady:

 • Masz telefon komórkowy, w którym z 30 funkcji używasz 5. Za resztę funkcji płacisz podatek w postaci zwiększonego abonamentu (którego i tak nie wygadujesz) przez 2-3 lata trwania umowy.
 • Kupujesz superenergooszczedną lodówkę z wieloma "bajerami", która świeci w nocy, wyświetla filmy i... przez to kosztuje dwa razy tyle co "normalne" energooszczędne lodówki. Dodatkowo obsługa wszystkich tych dodatkowych funkcji nie czyni jej już energooszczedną.
 • Kupujesz drogą, energooszczędną pralkę i liczysz na to, że po 5 latach inwestycja zacznie się zwracać. Niestety wybierasz nieodpowiednią markę i po 3 latach pralka ląduje na złomie. Ty zostajesz ze straconymi pieniędzmi i nadzieją oraz z koniecznością kupienia kolejnego sprzętu, bo nosisz pranie do sąsiadów.
 • Mega błąd! Gdy podejmujesz decyzje finansowe, myślisz o tym, co powiedzą znajomi, rodzina i sąsiedzi. Kupujesz sprzęt z nieziemskimi opcjami, żeby pokazać się innym: jest mnie na to stać. Niestety nie będą oni podziwiać Twoich rachunków, które wygenerują te wielofunkcyjne supermaszyny. Czy już wiesz, kto będzie musiał je zapłacić?

BŁĄD #2
Wierzymy sprzedawcom!

Nie mam nic do sprzedawców. To po prostu ich praca. Niestety często zdarza się tak, że mimo dobrego wrażenia, które wywierają na Tobie, grają oni do swojej bramki. Przeważnie nie sprzedają Ci sprzętu, nie oferują usług, które uczynią Cię bogatszym. W większości przypadków Ty samodzielnie musisz zadbać o swoje przyszłe oszczędności.

Konkretnie polega to na tym, że zanim coś kupisz, możesz dokonać odpowiednich obliczeń i logicznie, nieemocjonalnie podjąć decyzję, która uczyni Ciebie bogatszym o kilkaset złotych rocznie.

BŁĄD #3
Nie mamy czasu na prowadzenie ekonomicznego domu.

Jest to kolejny powód, dla którego warto nie tylko zdobyć książkę "Mądry dom, bogaty dom", ale poświęcić nawet kilka godzin na wprowadzenie tych porad w życie. Rachunek jest prosty.

Jeżeli nie poświęcisz godziny na wybranie mądrych rozwiązań, które mogą mieć wpływ na Twoje finanse, masz inne wyjście. Możesz poświęcić wiele godzin pracy, żeby zarobić na zapłacenie rachunków, które wystawią Ci te nieprzemyślane decyzje.

Oto przykład z książki. Celowo wybrałem najmniej dostrzegalną i często spotykaną rzecz. Wyobraź sobie, że lekceważysz cieknący kran i mówisz, że nie masz na to czasu. Przeczytaj wyliczenia.


 114 złotych za kroplę wody!

mądry domKropla wody ma objętość około 0,2 ml. To bardzo mało.
Jeżeli z cieknącego kranu kropla kapie 20 razy na minutę, to w tym czasie uzbiera się 20 * 0,2 ml = 4 ml. W ciągu godziny wypłynie 60 * 4 ml = 240 ml. To już prawie ćwierć litra.

Przez dobę z nieszczelnego kranu wykapie 24 * 0,24 l = 5,76 l.

Przez miesiąc z kranu wycieknie 30 * 5,76 l = 172,8 l!
Przyjmijmy, że woda zimna kosztuje 2,78 zł/m3.

Woda, która wykapie z nieszczelnego kranu, będzie kosztowała 2,78 zł/m3 * 0,1728 m3 = 0,48zł. Rocznie będzie to już 5,76 zł.

Inna sytuacja będzie w przypadku wody ciepłej. Przyjmijmy, że ma ona cenę 55 zł/m3.
Woda, która wykapie z nieszczelnego kranu w ciągu miesiąca, będzie kosztowała 55zł/m3 * 0,1728 m3 = 9,50 zł. Rocznie woda ciepła, która wycieknie z nieszczelnego kranu, będzie kosztowała 114 zł.


 

Co prawda nie pozbędziesz się wszystkich rachunków, ale...

Znasz już błędy, które możemy popełnić, lekceważąc korzyści wypływające z wykorzystania inteligencji finansowej. Masz świadomość, że może nie da się całkowicie pozbyć rachunków, ale jak widzisz, idea MĄDREGO DOMU może znacznie obniżyć rachunki, które płacisz. Jeżeli wiesz  już to wszystko, pozwól, że pokażę Ci, co możesz mieć w zamian. Wyobraź sobie, że

 • Płacisz nawet o połowę mniejsze rachunki dzięki temu, że potrafisz OBLICZYĆ i dostrzec, kiedy i gdzie opłaca się oszczędzać, a kiedy oszczędności są tylko pozorne.
 • Czujesz, że Twój dom nie jest tylko piękny i zadbany, ale także jest prowadzony w ekonomiczny i mądry sposób.
 • Masz satysfakcję z faktu, że wyposażasz dom za optymalną cenę.
 • Możesz zyskać szacunek innych, gdyż nie tylko masz więcej pieniędzy, ale także działasz ekologicznie.
 • Możesz pomóc swoim znajomym, rodzinie zmniejszyć ich opłaty.
 • W Twoim budżecie domowym pozostaje miesięcznie od 100 do 400 złotych.
 • Jesteś dumny z pieniędzy, które zarabiasz, gdyż nie wyrzucasz ich w błoto. Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej konkretów lub zastanawiasz się, jak to wszystko osiągnąć, czy w ogóle jest to realne, to pozwól, że przedstawię Ci w skrócie, co zawiera ta wyjątkowa publikacja. Po jej przeczytaniu...

 • Poznasz wszystkie nieuzasadnione mity dotyczące prowadzenia domu. Przykładowo: czy zawsze energooszczędna lodówka oszczędza realnie Twoje pieniądze? (Wartość tej informacji: kilkaset złotych przy zakupie.)
 • Poznasz konkretny i oburzająco prosty do wykonania sposób na sprawdzenie, ile naprawdę kosztuje Cię każdy sprzęt w Twoim otoczeniu. (Wartość tej informacji: kilkaset złotych przy każdym zakupie, przewaga w negocjacjach ze sprzedawcą.)
 • Nauczysz się obniżać opłaty za prąd. (Wartość tej informacji: kilkaset złotych rocznie.)
 • Odkryjesz sposób na kupowanie tańszego i wartościowego paliwa do Twojego samochodu. (Wartość tej informacji: kilkaset złotych w skali roku dla jednego auta.)
 • Dowiesz się, jak zmniejszyć koszty jazdy samochodem.
 • Poznasz proste rozwiązania,  które pozwolą Ci płacić mniejsze rachunki za telefon.

To wszystko może zapewnić Ci prowadzenie mądrego i bogatego domu. Jak widzisz, nie napisałem niczego w stylu "Ta książka przyniesie Ci bogactwo". Jeżeli tak myślisz, straciłeś kilka minut, czytając ten tekst. Najwięcej korzyści wyniesiesz, używając tej książki w praktyce. Wielkim nieporozumieniem byłoby nie skorzystać z dziesiątek przykładów i wyliczeń, które tam znajdziesz. 

Warto korzystać z tej publikacji zawsze, gdy podejmujesz decyzję o zakupie sprzętu domowego, inwestycji czy po prostu czujesz, że płacisz zbyt duże rachunki.


 

Jeżeli zastanawiasz się, czy ta książka będzie dobrą inwestycją, to po prostu nie zostawiaj niczego przypadkowi. Proponuję Ci prosty sprawdzian. Ściągnij darmowy fragment, przeczytaj go i policz, ile jesteś w stanie zatrzymać w swoim portfelu, stosując tylko ułamek tej wiedzy.

Prawdopodobnie będziesz w szoku, gdy obliczysz, że inwestycja w tę książkę to niewielki ułamek tego, co zarobi ona dla Ciebie w ciągu trzech najbliższych miesięcy.


 

Na koniec zadaj sobie konkretne pytania i zdecyduj:

 • Czy chcesz prowadzić mądry i bogaty dom oraz słyszeć od zdziwionych znajomych pytania odnośnie tego, jak udaje Ci się płacić tak małe rachunki?
 • Czy masz na uwadze posiadanie większej sumy pieniędzy na realizację swoich marzeń?
 • Czy masz dosyć nieświadomego wyrzucania pieniędzy w błoto?

Jeżeli przynajmniej raz coś we wnętrzu Ciebie powiedziało: Tak, to byłoby fantastyczne! - po prostu kup i zacznij odkładać na wakacje w Meksyku, wprowadzając IDEĘ MĄDREGO, BOGATEGO DOMU.
Powrót do góryStrona została wygnerowana w 0.09 sekund.

Odsłony: 1248
Unikalne: 150
Dzisiaj: 117
Wczoraj: 33
Online: 16
Najwięcej odwiedzin: 27-11-2022 (117)

⇑↑ góra strony ↑⇑
© 2006-2022 ebooki24.eu
| Regulamin | Subskrypcja | Kontakt | Linki - Dodaj link | Poradniki |
Jesteśmy obecni na ShopMania w Książki
adm

03:33

Mądry Dom, Bogaty Dom. Jak zmniejszyć rachunki nawet o 4800 zł rocznie, nie zmniejszając komfortu życia?

ebooki, elektroniczne książki, książki, e-booki, ebook, księgarnie internetowe