eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

   

eBooki
ZłoteMyśli

   

eBooki
DobryEbook

   

Księgarnia
Helion

 

eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

 
SZUKAJ
KATEGORIE

  »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »  
 ¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸  Pakiety Promocyjne  Darmowe e-Booki  Katalog e-Booków  Spisy treści e-Booków  e-Booki spis A-Z  DARMOWE spis A-Z  e-Booki kr. opisy
 Złoty Klub  Złoty Program Partnerski eBooki - elektroniczne książki  ¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨


Pakiety Promocyjne
PAKIET:
"Giełda Papierów Wartościowych - Kompendium"
Giełda Papierów Wartościowych - Kompendium
Tajemnicza podróż do wnętrza GPW. Najbardziej ekscytujący punkt tej wy...
Polecamy

Ściągnij Przeczytaj Zdecyduj ile warta jest ta wiedza...
więcej »
złote myśli

GPW IV - Alternatywne Metody Analizy Technicznej - Marcin Krzywda
pdf
wersja elektroniczna [?]
39,97 zł
» Ilość stron: 122
» ISBN: 978-83-7582-734-7
druk
wersja drukowana [?]
49,97 zł
» Ilość stron: 123
» ISBN: 978-83-7582-735-4

zamawiam eBook
Wysyłka gratis [?]

Chcesz poznać alternatywne metody analizy technicznej i dowiedzieć się, kiedy sprzedawać, a kiedy kupować akcje
przeczytaj więcej »

  OPIS

EBOOK: "GPW IV - Alternatywne Metody Analizy Technicznej"Poznaj metody na przewidywanie cen akcji wykorzystując alternatywne metody analizy technicznej.

Chcesz poznać alternatywne metody
analizy technicznej
i dowiedzieć się,
kiedy sprzedawać, a kiedy kupować akcje?

"Z giełdą jest tak, że kursy akcji przedstawia się na wykresach. Te wszystkie słupki i wznoszące się i opadające fale, w oczach znawcy giełdy to swoisty przewodnik, który mówi mu, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać. Wymyślono nawet pewien zbiór metod "analizowania" tychże wykresów. W skrócie metody te polegają na tym, że "jak widzisz coś na wykresie (jakiś wzór/schemat) to kupuj, a jak widzisz inny to sprzedawaj. Szuka polega na tym, aby wiedzieć na co patrzeć, czego szukać i jak to interpretować".
- Marcin Krzywda, autor

Oto czwarta część serii GPW: Alternatywne metody analizy technicznej. Ta książka jest dopełnieniem całej serii i kolejnym krokiem do poznania wiedzy, dzięki której staniesz się inwestorem z sukcesami.

Najważniejsze pytanie każdego inwestora?

Największym pytaniem, które zadają sobie inwestorzy jest: kiedy kupić i kiedy sprzedać akcje? No właśnie, skąd niby masz wiedzieć, kiedy inwestować na całego swoje pieniądze, a kiedy nic nie kupować?

Dlaczego wciąż jedni inwestorzy zarabiają na giełdzie kokosy, podczas gdy inni z trudem wychodzą na zero? Nie korzystają przecież z rad wróżki czy astrologa, a mimo wszystko co miesiąc pomnażają swój majątek, stosując te same sposoby metody rozpoznawania, co i kiedy kupić/sprzedać.

Świece japońskie, wykresy Fibonacciego - to wszystko pojęcia, z którymi mogłeś się spotkać już wcześniej, jeśli grasz na giełdzie. Teraz dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać te narzędzia do wybierania najlepszych akcji i sprzedawania ich po najwyższej cenie.

Jak przewidzieć, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać akcje?

Od dziesięcioleci ludzie starali się wypracować jakąś metodę przewidywania spadku cen akcji. Próbowano różnych technik i sposobów, które miały przewidywać, kiedy najlepiej kupić, a kiedy sprzedać. Przez te lata badań, prób i błędów, opracowano skuteczne i do dzisiaj wykorzystywane sposoby analizowania wartości akcji.

Zbiorem takich metod jest GPW IV "Alternatywne metody analizy technicznej". W tym poradniku opisane są te mniej klasyczne metody, np. oparte na innym typie wykresów.

Która z alternatywnych metod analizy technicznej
będzie dla Ciebie najlepsza?

Każdy z czterech rozdziałów, który znajdziesz w tej książce skupia się i dokładnie opisuje jedną metodę analizy technicznej.

 • Świece japońskie
  To metoda analizy wykresów, która powstała w Japonii. Stosuje się tu inny typ wykresów - wykresy świecowe. Wykres taki składa się ze "świec", których interpretacja pozwala lepiej przewidywać przyszłe ceny akcji.  Podstawowe zasady i reguły "świec" są identyczne jak w klasycznej analizie technicznej.
 • Ciąg liczb Fibonacciego
  Już starożytni zauważyli występowanie w przyrodzie różnych proporcji. Jedną z nich jest tzw. złota proporcja. Okazuje się, że ta proporcja ma związek również ze znanym ciągiem liczb Fibonacciego.
  Opracowano metody, które poszukują tych proporcji w wykresach i w ten sposób pozwalają przewidywać i prognozować tzw. momenty zwrotne, dzięki czemu można przewidzieć, kiedy np. sprzedawać akcje.
 • Teoria fal Elliotta
  To kontrowersyjna metoda gry na giełdzie. Opiera się na ciągu liczb Fibonacciego, jak i na wielu obserwacjach jej autora - Ralpha Nelsona Elliotta. Znaczna część tej koncepcji zgodna jest z tradycyjnymi metodami stosowanymi do analizy wykresów. Teoria Elliotta wykracza jednak poza tradycyjną analizę techniczną i ukazuje całościową perspektywę rynku. Pomaga wyjaśnić, dlaczego i gdzie powstają określone formacje i dlaczego zapowiadają taki, a nie inny bieg wydarzeń.
 • Wykres punktowo-symboliczny
  To jeszcze jeden typ wykresów giełdowych i metoda gry związana z nimi.  To chyba pierwsza historyczna znana na zachodzie metoda analizy wykresów.

Od autora:

Analiza techniczna posługuje się wykresami notowań giełdowych. Rozpoznanie na tych wykresach ukształtowanych wzorów i zrozumienie bieżącej sytuacji na rynku pozwala graczowi giełdowemu ustalić prawdopodobne przyszłe zmiany cen. Prowadzi do ustalenia strategii rynkowej, która pozwala wygrywać, jeśli rynek wybierze najbardziej prawdopodobną drogę rozwoju i zabezpieczyć się w przeciwnym wypadku, jeśli rynek wybierze mniej prawdopodobny kierunek. Innymi słowy wiedza i umiejętności pozwalają wygrać.

Innym, trudniejszym zadaniem gracza giełdowego jest przewidzenie punktów krytycznych rynku, tj. kiedy one nastąpią i na jakim poziomie cen. Określenie, jak długo dany wzór będzie się kształtować, jest zadaniem łatwiejszym w późniejszej fazie rozwoju danego wzoru.Musimy pamiętać, że mówimy tutaj o prawdopodobieństwie przyszłego ruchu, a nie o pewności. Nikt nie wie dokładnie, co zrobi rynek. Dla większości operowanie pieniędzmi na podstawie prawdopodobieństwa jest trudnym zadaniem. Gracz giełdowy musi zrozumieć, że metoda, w której prawdopodobieństwo wygranej wynosi 70 procent, będzie zawodna w 30 procentach.


Czego jeszcze dowiesz się z tej książki?

 • Poznasz cztery metody analizy technicznej, które pozwolą Ci skuteczniej przewidywać wzrosty i spadki cen akcji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko inwestycji i będziesz w stanie bardziej świadomie i skuteczniej inwestować swoje pieniądze.
 • W jaki sposób interpretować i wyciągnąć konkretne wnioski z poszczególnych wykresów i metod analizy? Dowiedz się, jak czytać statystyki, liczby, tak żeby dowiadywać się z nich, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać.
 • Jakich błędów nie popełnić podczas korzystania z alternatywnych metod analizy technicznej? Są określone błędy, które możesz popełnić często nawet nieświadomie, dowiedz się więc, jak ich uniknąć i zmniejszyć ryzyko złej interpretacji.
 • W jaki sposób korzystać z tych metod przy inwestowaniu w akcje? Krok po kroku nauczysz się korzystać z tych sposobów podczas inwestowania swoich pieniędzy.
 • Czego nie dowiesz się z poszczególnych metod? Jest to bardzo ważna wiedza, dzięki której unikniesz popełnienia błędu, gdy zastosujesz metodę, która nie jest odpowiednia dla danego typu transakcji.
 • Kiedy najlepiej stosować daną metodę i w jakich warunkach z niej korzystać? Nie ma jednej metody analizy, która jest dobra "na wszystko". Dowiedz się i naucz wybierać najlepsze metody do danej sytuacji, aby otrzymać najtrafniejszą prognozę.Powrót do góryStrona została wygnerowana w 0.05 sekund.

Odsłony: 5119
Unikalne: 671
Dzisiaj: 232
Wczoraj: 439
Online: 5
Najwięcej odwiedzin: 27-02-2024 (439)

⇑↑ góra strony ↑⇑
© 2006-2024 ebooki24.eu
| Regulamin | Subskrypcja | Kontakt | Linki - Dodaj link | Poradniki |
Jesteśmy obecni na ShopMania w Książki
adm

11:25

GPW IV - Alternatywne Metody Analizy Technicznej. Kiedy sprzedawać, a kiedy kupować akcje?

ebooki, elektroniczne książki, książki, e-booki, ebook, księgarnie internetowe