eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

   

eBooki
ZłoteMyśli

   

eBooki
DobryEbook

   

Księgarnia
Helion

 

eBooki24.eu

eBooki -
elektroniczne książki.
Księgarnie internetowe.

 
SZUKAJ
KATEGORIE

  »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »    »  
 ¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸  Pakiety Promocyjne  Darmowe e-Booki  Katalog e-Booków  Spisy treści e-Booków  e-Booki spis A-Z  DARMOWE spis A-Z  e-Booki kr. opisy
 Złoty Klub  Złoty Program Partnerski eBooki - elektroniczne książki  ¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¤*¨


Pakiety Promocyjne
PAKIET:
"Umysł Twoją Siłą"
Umysł Twoją Siłą
Twórca NLP, człowiek, który potrafi robić 6 rzeczy na raz, oraz autork...
Polecamy

Ściągnij Przeczytaj Zdecyduj ile warta jest ta wiedza...
więcej »
złote myśli

Zarządzanie Czasem W Rodzinie - Małgorzata Żmudzka-Kosała
pdf
wersja elektroniczna [?]
19,90 zł
» Ilość stron: 87
» ISBN: 978-83-7582-086-7
druk
wersja drukowana [?]
29,90 zł
» Ilość stron: 89
» ISBN: 978-83-7582-087-4

zamawiam eBook
Wysyłka gratis [?]

Co sprawia, że jedne kobiety wspominają macierzyństwa jako wspaniały okres, a inne jako czas męki, którego już nie chcą powtórzyć
przeczytaj więcej »

  OPIS

EBOOK: "Zarządzanie Czasem W Rodzinie"


Jak zarządzać swoim czasem i z powodzeniem
działać, kiedy wychowuje się dzieci?

Czy czasami czujesz się wykończona nieustającą pracą przy wychowywaniu dzieci? Czy czasami masz wrażenia, że to wszystko Cię przerasta i boisz się, że któregoś dnia nie dasz sobie rady?

Nie tylko Ty cierpisz z powodu braku czasu na ogarnięcie tego całego chaosu, jaki zaczął się po narodzinach dziecka. Nie tylko Ty możesz czasami czuć się zagubiona i osamotniona w tak nowej sytuacji, jaką jest dziecko w domu. Wiele kobiet już przechodziło przez ten okres i wiele kobiet wspomina go jako czas trudny, ale szczęśliwy i dający wiele satysfakcji. Ty też możesz go tak wspominać.

Prawdopodobnie zauważyłaś, że są matki, które doskonale dają sobie radę z dziećmi. Ich pociechy nie marudzą, grzecznie jedzą i nie wpadają w histerię, kiedy czegoś się im odmówi. One same mają czas dla siebie, wychodzą wieczorami i nie są "skazane" tylko na dzieci. Krótko mówiąc, są to matki, które odniosły sukces!

Na pewno też znasz takie matki, które nie dają sobie rady. Dzieci wchodzą im na głowę, ciągle marudzą i zachowują się nieznośnie - doprowadzając matkę na skraj załamania. Ich dom wiecznie wygląda jak po przejściu tornada, a one same już zapomniały jak to jest mieć 5 minut tylko dla siebie. Dlaczego się tak dzieje?

Co sprawia, że jedne kobiety wspominają macierzyństwa
jako wspaniały okres, a inne jako czas męki, którego już
nie chcą powtórzyć?

Widzisz, nie można jednoznacznie określić jakiś "czynników sukcesu" bycia matką, ponieważ każda sytuacja jest inna. Inne są dzieci, inne jest środowisko wychowania, i inne są wrodzone umiejętności macierzyńskie.

Jako matka/rodzic na pewno zauważyłaś jednak, że gdyby nie rady innych osób (matki, koleżanek, położnej), to do dziś mogłabyś popełniać jakieś podstawowe błędy w opiece czy wychowywaniu dziecka. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że nie miałabyś wiedzy i umiejętności, jak wychować dziecko. Bo niby skąd masz je mieć? Nie uczą tego w szkole ani na studiach, a książkowa wiedzę czasami trudno zastosować w życiu. Dlatego też wniosek jest prosty:

Rady płynące z doświadczenia życiowego innych matek/rodziców, są bezcenne

Sytuacja, kiedy w domu pojawia się noworodek, jest szczególnym okresem umiejętnego zarządzania czasem. Jest to okres, w którym życie rodziny jest całkowicie podporządkowane życiu nowo narodzonego człowieka. Pojawienie się noworodka stwarza wiele pracy (karmienie, przewijanie, werandowanie, z czasem również spacery). Dzięki czyjemuś doświadczeniu, kto już to "przerobił" o wiele łatwiej i skuteczniej możesz sobie poradzić z tą całą sytuacją.

Nowy członek rodziny jest tak absorbujący, że cała masa dotychczasowych obowiązków domowych schodzi na dalszy plan. Do tego zarządzanie czasem utrudnia fakt, że okres ten jest pełen stresów. Niektóre zachowania czy objawy w zakresie fizjonomii dziecka są typowe tylko dla tego okresu. Jednak nie będziesz tego świadoma, jeśli nikt Ci o tym nie powie.

Nie będziesz wiedziała, gdzie i czy popełniasz błąd,
jeśli nikt Ci o tym nie powie.

Prosty przykład to kolka u dziecka. Jeśli maluszek ma kolkę, to nic nie da ciągłe bujanie go na rękach, bo dalej będzie go bolało i dalej będzie płakał. Trzeba wtedy znaleźć jakiś inny sposób, bo inaczej zamęczysz się od noszenia i bujania dziecka. Jednym z takich sposobów jest ogrzewanie brzuszka dziecka suszarką. Ciepły strumień powietrza łagodzi ból, a dodatkowo jednostajny dźwięk sprawia, że dziecko się uspokaja. Prosty i skuteczny sposób, a jednak trudno go samemu wymyślić.

Jeśli masz już dość poczucia bezradności i uciekania się w nieskończoność do bujania czy przekupywanie dziecka, to czas abyś zasięgnęła porady i skorzystała z doświadczeń innych osób.
Przecież dobrze wiesz, że doraźne rozwiązania, są tylko na krótką metę. To czego potrzebują dzisiejsze matki, to praktyczne rady jak zarządzać czasem w szczególnej sytuacji jaką jest pojawienie się dziecka. Dzięki tej wiedzy nie tylko...

Łatwiej będzie Ci wychować swojego dzieciaczka, ale również znajdziesz czas na samorealizację zawodową, która należy się każdej kobiecie.

Z nowej książki, która stanowi jak gdyby zbiór dobrych rad dawanych przez matkę dowiesz się:
Jak zarządzać czasem i jak radzić sobie w sytuacji, kiedy nic nie można zrobić w domu, bo dziecko:

 • nie chce już leżeć, tylko potrzebuje być noszone,
 • nie może niczym się zająć, bo drażnią je swędzące dziąsła,
 • nie chce jeść z powodu ząbkowania, a np. po szóstym miesiącu życia trzeba wprowadzać nowe produkty, co jest już wystarczająco uciążliwe,
 • nie chce spać, bo jest rozdrażnione,
 • ma biegunkę, co zdarza się zwłaszcza przy zębach, które rosną na końcu — czwórki i piątki,

To oczywiste,że kobiety, które mają już dzieci o wiele lepiej i szybciej radzą sobie z "odchowaniem" małego dziecka. Nie ma już tak wiele nieprzespanych nocy, tylu powodów do stresu oraz sytuacji, kiedy są bliskie załamania, bo już nie wytrzymują pod ciężarem obowiązku.

Dlaczego więc nie skorzystać z ich praktycznej wiedzy?

Skoro czytasz te słowa to znaczy, że kochasz swojej dzieci i chcesz dla nich jak najlepiej. Jednak często możesz czuć się przygnieciona, kiedy dziecko przez kilka miesięcy z rzędu, budzi się co noc i płacze - nie dziwię Ci się. Albo zaczyna Ci brakować cierpliwości, kiedy słyszysz ciągły płacz, bo maluszkowi wyrzynają się ząbki i dziąsła bardzo go swędzą.

Co zrobić z tymi wszystkim typowymi problemami
młodych matek/rodziców?

Efektywne zarządzanie czasem jest umiejętnością, która daje znakomite rezultaty w codziennym życiu młodego rodzica. Przynosi pozytywne zmiany nie tylko w perspektywie codziennych obowiązków, które trzeba wypełniać każdego dnia funkcjonowania rodziny, ale także w perspektywie długofalowej. Dzięki efektywnemu zarządzaniu swoim czasem nie tylko masz więcej wolnych chwil dla siebie, ale również Twoje dziecko jest znacznie spokojniejsze i po prostu zdrowiej rośnie, bo jest otoczone opieką świadomych rodziców.

Twoje małżeństwo, dzięki większej ilości czasu może odżyć, a wasze relacje mogą na nowo się umacniać. To wszytko jest tylko kwestią odpowiedniego i przemyślanego zarządzania swoim czasem przy wychowywaniu dziecka oraz świadomego działania, które przynosi oczekiwane rezultaty.

Zobacz co jeszcze znajdziesz w książce:

 • Jak nie marnować czasu przy dziecku? Są pewne czynności powszechnie wykonywane przy dziecku, których robienie jest ewidentną stratą czasu i energii.
 • Jak nie nauczyć dziecka złych nawyków? Często rodzice nieświadomie "programują" swoje dzieci na małe potworki - sprawdź jak uniknąć takich sytuacji.
 • Jak zarządzać czasem w sytuacji, kiedy maluch cały czas płacze? Masz już dość? Zapomniałaś co to cisza i spokój?Oto sposób, który Ci pomoże zmierzyć się z tym problemem.
 • O czym absolutnie nigdy nie powinnaś zapominać mając w domu noworodka? Jest to bardzo ważne szczególnie na początku Twojego macierzyństwa.
 • Czego unikać, a co robić mając w domu noworodka? Są rzeczy, których nie powinnaś robić, bo możesz tylko sobie i swojemu dziecku zaszkodzić.
 • Jak nauczyć dziecko samodzielnego żywienia? Masz w domu małego niejadka, od teraz się to zmieni.
 • Jak nie zwariować w natłoku obowiązków i jak nie znaleźć się w sytuacji w której wszystko wali Ci się na głowę? Dziecko i prowadzenie domu, to stanowczo za dużo dla jednej osoby, oto porady, które pomogą Ci się z tym wszystkim uporać.
 • Jak zarządzać czasem, kiedy dziecko się buntuje i źle zachowuje? Niegrzeczne dzieci już nie będą dla Ciebie problemem, ponieważ poznasz ich "rozumowanie".
 • Sposoby na zrelaksowanie się i oderwanie od obowiązków dla obojga rodziców? Proste sposoby na zrelaksowanie się i oderwanie od codziennych obowiązków, które są skuteczne i nie wymagają dużej ilości czasu.
 • Jak racjonalnie zarządzić przestrzenią, którą macie do wykorzystania w domu? Odpowiedni układ przestrzenny może znacząco wpływać na, to jak radzicie sobie z małym dzieckiem.
 • Jak radzić sobie z dzieckiem, które weszło w okres nieustannych pytań (ok. 5 roku życia) i zasypuje Cię tysiącem dziennie? Cztery rady, co powinnaś najpierw zrozumieć i o czym pamiętać, żeby nie zwariować.
 • Jaką ważną rolę powinien odgrywać ojciec dziecka w efektywnym zarządzaniem czasem?
 • Jak zarządzać czasem, kiedy dziecko idzie do przedszkola i trzeba je zaprowadzać? Sześć praktycznych porad, co możesz wtedy zrobić.

Co teraz?

Jeśli czujesz, że któryś z wymienionych powyżej problemów dotyczy Ciebie, to możesz teraz zrobić dwie rzeczy. Opuścić tą stronę i dalej mieć nadzieję, że wszystko się kiedyś ułoży albo możesz wypróbować wiedzę w tej książce.Powrót do góryStrona została wygnerowana w 0.08 sekund.

Odsłony: 773
Unikalne: 124
Dzisiaj: 124
Wczoraj: 0
Online: 13
Najwięcej odwiedzin: 20-01-2022 (124)

⇑↑ góra strony ↑⇑
© 2006-2022 ebooki24.eu
| Regulamin | Subskrypcja | Kontakt | Linki - Dodaj link | Poradniki |
Jesteśmy obecni na ShopMania w Książki
adm

19:15

Zarządzanie Czasem W Rodzinie. Jak zarządzać swoim czasem i z powodzeniem działać, kiedy wychowuje się dzieci?

ebooki, elektroniczne książki, książki, e-booki, ebook, księgarnie internetowe